Artykuły partnerskie

Kiedy najlepiej zwiedzać Włochy?

Wyjazd do Włoch to niezwykle popularny kierunek turystyczny. Włoska kuchnia, niesamowite zabytki czy dzieła sztuki dostępne są dla turystów przez cały rok. Jednak Włochy to zarówno piaszczyste plaże, jak i wspaniałe widoki z gór. Dlatego chociażby ze względu na zróżnicowany krajobraz warto zdecydować, kiedy zaplanować swoje włoskie wakacje.

Włochy to prawdziwy raj dla plażowiczów. Zapierające dech widoki z piaszczystymi plażami na czele znajdziesz praktycznie w każdy zakątku Włoch. Jeśli jednak wolisz aktywny wypoczynek do najpiękniejszych miejsc warto wybrać się także zimą. Tutaj prym wiedzie północ Włoch i jego najważniejsze atrakcje.

Kiedy zwiedzać we Włoszech?

Włochy to prawdziwa kolebka europejskiej kultury. W całym kraju nie brakuje pamiątek jeszcze z czasów Imperium Rzymskiego. Jeśli jesteś kochasz historię i chcesz zwiedzić najważniejsze zabytki włoskich miast, a także równie urokliwe miasteczka, dobrą porą na taki wyjazd może być późna wiosna lub wczesna jesień. Dlaczego nie lato? O tej porze roku do Włoch zjeżdżają turyści z całego świata i w najważniejszych zabytkowo miejscach jest niezmiernie tłoczno. Żeby wejść do Koloseum czy innego wspaniałego zabytku, musisz stać w kilkugodzinnych kolejkach. Nie zapominaj również o klimacie. Lato we Włoszech to najpewniej intensywnie grzejące słońce, co zwłaszcza w mieście w lipcu i sierpniu bywa uciążliwe. Dlatego jeśli koniecznie chcesz dokładnie zwiedzić wieczne miasto, czyli Rzym, a jednocześnie mieć więcej luzu w miejscach turystycznych, wybierz jesień, która w Italii bywa równie piękna i ciepła.

Lazurowe morze, czyli kiedy odwiedzić przepiękne plaże?

Letni wyjazd do Italii to z pewnością dobry pomysł, jeśli chcesz skosztować słonecznej Italii i jej wspaniałych plaż. Chociaż najpopularniejsze kierunki turystyczne bywają o tej porze roku tłoczne, możesz znaleźć dla siebie kawałek plaży w mniej oczywistych destynacjach albo na wciąż nieodkrytych włoskich wyspach. Lato to też optymalny czas do uprawiania sportów wodnych. Włosi słyną chociażby z piłki wodnej, którą powszechnie się tam uprawia. Także surferzy czy po prostu miłośnicy pływania będą usatysfakcjonowani wycieczką do Włoch w lipcu bądź sierpniu.

Z dala od pięknych miast, czyli kiedy wybrać się we włoskie góry?

Piękne widoki z górskich masywów każdego roku przyciągają do Włoch entuzjastów wspinaczek i spacerów. W wygodnych butach możesz przemierzyć niemal całe Włochy, gdyż przez półwysep rozciągają się słynne Apeniny. Ponadto na północy kraju czekają z kolei Alpy, które również są okraszone bogatą infrastrukturą turystyczną. Jeśli interesują cię piesze wycieczki, najlepiej jechać do Włoch jesienią. Ta pora roku na Półwyspie Apenińskim jest znacznie cieplejsza niż w Polsce, natomiast unikniesz w ten sposób włoskich upałów.Nie zapominajmy też o miłośnikach białego szaleństwa. Trasy narciarskie we Włoszech również mają swoją renomę, dlatego zimą to także bardzo popularny kierunek wyjazdów wśród osób, które lubią aktywnie wypoczywać. Wyjeżdżając do Włoch na narty nie zapomnij wykupić ubezpieczenie na wyjazd do Włoch. Zresztą dobre ubezpieczenie turystyczne to wymóg nie tylko dla tych, którzy wybierają się do Italii zimą. Latem również warto uniknąć chociażby wysokich kosztów leczenia za granicą. Dlatego przed wyjazdem wejdź na stronę https://wakacyjnapolisa.pl/ i znajdź ubezpieczenie turystyczne dla siebie i Twoich bliskich. Dzięki temu możesz kosztować włoską kuchnię i zwiedzać zabytki bez obaw o ewentualne problemy. Włochy są idealnym miejscem podróży dla każdego, dlatego nie zwlekaj i zaplanuj swoje wakacje w Italii.

Co roku odwiedzam Włochy, czasami nawet kilka razy. Zdarzyło mi się nawet mieszkać w tym pięknym kraju przez prawie rok. Na blogu regularnie publikuję artykuły dotyczące Italii.

Skomentuj